Beskrivning
| Weight | 3.8 kg |
| Magazine material | steel |
| Bearings type | steel sliding |
| Gearbox version | v.2 |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Magazine model | mid-cap |
| Accumulator connector type | small Tamiya |
| Battery included in set | NO |
| Material | polymer |
| Color | grey |
| Fire type | auto, single |
| Camouflage | grey |
| Ammo | .23g, .25g, .28g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 750 |
| Inner barrel length mm | 310 |
| Muzzle energy J | 1,4 |
| Magazine capacity BBs | 130 |
| Muzzle velocity fps | 390 |
| Inner barrel diameter mm | 6.03 |
| Gun Model | AR15 / M4 / M16 |
| Quantity in package pcs | 1 |
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/672ecdb1e9f961eb940e1422efd7923f.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3b73566621adac9b8aab1380e786b08c.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/55b5dd8af6277d20953a168b09b56b51.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6b8f0c223ef99a66c014d18331d942bb.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/b6e259808f5d4752a3a5e678acdf6457.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/dc7718a7aca1d52f0c697b2c958d9869.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c206c5c49af1f55f21b67c4b2177b9b6.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/54c6bddf7afb68d4a48385900cec5b62.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/9ef646397907af97661ef540b0501e63.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/904196d8d849935957382036b3c8bb96.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/d2c47dd4d3712ca08d3c4284f34ae122.jpg)
![SAI GRY 10" SBR rifle replica - Grey [6mmProShop]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/0779384dd9f71f536a1fc327ba9d4324.jpg)




