Beskrivning
| Weight | 4.5 kg |
| Hop up | adjustable |
| Bearings type | steel ball-bearing |
| Gearbox version | V3 HYBRiD |
| Bearings diameter | 7 mm |
| Magazine model | hi-cap |
| Accumulator connector type | small Tamiya |
| Battery included in set | NO |
| Color | black |
| Fire type | auto, single |
| Ammo | .20g, .23g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 800 |
| Inner barrel length mm | 520 |
| Muzzle energy J | 1.41 |
| Magazine capacity BBs | 300 |
| Muzzle velocity fps | 390 |
| Gun Model | AUG |
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/1c5876f93944989c89b8768d31a995cd-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/5bb7165d0ba79c5bf88b7dc20b9f9993-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/03d4a05ee941ed713e8e1d68614bc3bd-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c072901576344751e1c5f17931e4acf1-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/13586b4acc2df18b5cf8dba255e8b699-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c2cd19d214ade972be78ec68a2b18ad5-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a936699e802a286fe328810f8996d076-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/14183c17d9975d23b375e4bcd30f86b3-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/44696d841752c509849ac7179be043cc-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/675916ee6600cae365353db3c0426317-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/11414a942cba80548e34926ec95a10ed-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/1218a050b547edfd654b687e5c86e8c6-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6cfbd9f4ccba150a2303eb4d4b08b9af-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/882765ba829d5a9a70a10314568382f4-1.jpg)
![R901 - Black [Army Armament]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/7e3d3720d713af5d2bba30cf91c3ec76-1.jpg)




