Beskrivning
| Weight | 4 kg |
| Hop up | adjustable |
| Magazine material | steel |
| Gearbox version | v.2 |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Accumulator connector type | T-connerctor |
| Battery included in set | NO |
| Material | aluminum, nylon |
| Color | black |
| Fire type | auto, single |
| Ammo | .23g, .25g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 770 |
| Inner barrel length mm | 310 |
| Muzzle energy J | 1.49-1.64 |
| Magazine capacity BBs | 300 |
| Muzzle velocity fps | 410 |
| Gun Model | AR15 / M4 / M16 |
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/4a41691f93f506895ae36542e6ca0c22-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/293733429286f5af5c1554e2db58a1a4-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/4a8f547cb4297e79a6ac612084e68b82-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/2d856e257ba061345b73f6266e10ec49-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6f8414580361654400717d1a1948d36a-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/9ea45b35f2630112ace9686f40335258-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/e058d765aff644586f1442371bc5370e-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/faed8e82faded8e9b5d36abfeecb0716-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/0366438dfeac98bf7138bca41908f432-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/01d01c11bbf1eb57afd1fe8c6fb3497c-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/7b89be84a0af89170b84a4c244b66c8c-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/1c4e4debff3f5c63cf05b290e936a43b-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/369fc7c6e2591ec7ac028a36944628f4-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/e5ec4d3cd8838182389c50fd5bb63592-1.jpg)
![M904R Falcon 3.0 ETU Airsoft Rifle - Black [Double Eagle]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/8a8b5284d659009eb79067b0b5b4a942-1.jpg)




