Beskrivning
| Weight | 3.5 kg |
| Hop up | adjustable |
| Magazine material | polymer |
| Bearings type | steel sliding |
| Gearbox version | v.2 |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Magazine model | mid-cap |
| Accumulator connector type | T-connerctor |
| Battery included in set | NO |
| Material | aluminum, polymer, steel |
| Color | black |
| Fire type | auto, single |
| Ammo | .25g, .28g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 735 |
| Inner barrel length mm | 280 |
| Muzzle energy J | 1.40 |
| Magazine capacity BBs | 120 |
| Muzzle velocity fps | 390 |
| Inner barrel diameter mm | 6.02 |
| Gun Model | AR15 / M4 / M16 |
| Number of magazines in set pcs | 1 |
| Quantity in package pcs | 1 |
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a01e495639b516b1c9404dc24058c64b-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/650b1228766e7b7fb67226a3dbb431fd-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a0e36ee1d2ee0509a66de26c2050d663-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/380abcfd07963bfaf51b99ef3c480539-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/d3339d63b523dffdc6ebcd6eb0a3cdb8-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/028a46afa4f4de98ea5d3a83b6cbf960-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/32ca04352218a8530a4484b95db11e38-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/05a829cf55778c5383b48b201230e9f0-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/85ce95142454013db638d2a53db23520-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3c9f9f624508776eede7ee46f8a539de-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/70a693d16854d76535e4069ee465b15b-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a29341402c832174dcc4bc7b8ea1b123-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/8164da8bc79e5ceb13553069b7267dc9-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/417c07240248a6d3ecf314fcf6a25df5-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/966f5c3c7ed209433c3104a9073dd447-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/65f8edd924f1ad403aaf89a1a04d7722-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/eda0a0e01d00860162f56a96feb963cc-1.jpg.webp)
![M4 SOPMOD Block 3 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/ad9749e0fb9ae024039092a319cc7a5f-1.jpg.webp)




