Beskrivning
| Weight | 4 kg |
| Hop up | adjustable |
| Magazine material | steel |
| Bearings type | steel sliding |
| Gearbox version | dedicated |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Magazine model | mid-cap |
| Accumulator connector type | T-connerctor |
| Battery included in set | NO |
| Material | metal, nylon, steel |
| Color | black |
| Fire type | auto |
| Ammo | .25g, .28g, .30g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 730 |
| Inner barrel length mm | 280 |
| Muzzle energy J | 1.40 |
| Magazine capacity BBs | 120 |
| Muzzle velocity fps | 390 |
| Inner barrel diameter mm | 6.02 |
| Gun Model | AR15 / M4 / M16 |
| Quantity in package pcs | 1 |
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3001fda7b0c3d045a1397dc68ef9bdf3-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/ba3f7114f2bd01c7ed20c997260dd709-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/989e699342f0fd0a583dae0198eab97f-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/f146edb227b913fbe9112b180d9d8c97-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a0a745464ae0900fa3bbeabc0600cc7a-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3448b77678ab0b189a389bd56be37c3c-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/0f69dd18a604fa2a6a2dcbef3f276823-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/42ea902b47baa3adac3bb2cdd322ed46-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/0e895b5776826a60aa69d22a64cbc0b8-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/9256bcbbcb2e590a6049f57b29b51e7a-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/7003c6fdd5544017a679c99f94b8788e-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c4c2a2b0d114ab0c1480daf591ba6c52-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/5ee990a6cf0f69f2d92b3e21c71971af-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/f76c8ad9e1ee5b92b260ca13e6836551-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/08fab7b942528dd084ad770ab22f69bf-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/dcd06f68d3b15aab121008c66817cfc0-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/cff29c5fbc63107ba73a9072980d6261-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c5e3ae7c77d603badb58c3895e3039a8-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/4fdeffdcfa52cdd450bcebe1b54b2abb-1.jpg.webp)
![M4 Carbine 11.5" Airsoft Assault Rifle Sports Line ETU [S&T]](https://brabilligt.fra1.digitaloceanspaces.com/brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/ed8458c610ec2a524ba8befd5d767793-1.jpg.webp)




