Beskrivning
| Weight | 5 kg |
| Magazine material | steel |
| Bearings type | steel ball-bearing |
| Gearbox version | v.2 |
| Bearings diameter | 7 mm |
| Magazine model | hi-cap |
| Accumulator connector type | small Tamiya |
| Battery included in set | NO |
| Material | aluminum, polymer, steel |
| Color | black |
| Fire type | auto, single |
| Ammo | .23g, .25g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 810 |
| Inner barrel length mm | 395 |
| Muzzle energy J | 1.41 |
| Magazine capacity BBs | 300 |
| Muzzle velocity fps | 390 |
| Inner barrel diameter mm | 6,03 |
| Gun Model | 416 |
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/47c2400a88c2430e0e21eecf3a9f3a7c-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3930d07fea597313ab51353ccb023574-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/12634c05a3fc6c79613b0de3f79b7740-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6ddcec11cb10515081d6c9064ac95228-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c57b633febe5df89431392cdf81e6a9b-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/160d5638cfe92137eb5e5210e7d850bd-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/bad1cb0ed99885b9c35b20a2e912b2ab-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3ac12d5e1dc3b72f8dbe699459e50a62-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/ccb9b617c4d45f4bec986efd401ffd5b-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/1aeca88ed60e98c0da96a28e46748aa1-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/d9b255e749b8b49a66a47664c06519b3-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/5a5ca8a92e8392e9abef27b2b4454598-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/9a4785d6f76cc73d20da67e086576e4d-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/890637469c9423a4803204ba69dd071c-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/bbbfdbf204f1d287cf9b3ccf524a803b-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/07f66172b030e51859604c6d449a8289-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/12a736ac0c25af42cb6a627dd18ea848-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/9d595b2373136518d3c3364feac27e61-1.jpg)
![BY-812 [Double Bell]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/daccfae442b23efb0ddf9dad138dd062-1.jpg)




