Beskrivning
| Weight | 4.13 kg |
| Magazine material | ABS |
| Bearings type | steel ball-bearing |
| Gearbox version | v.3 |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Magazine model | hi-cap |
| Battery type | cube |
| Accumulator connector type | small Tamiya |
| Battery cells type | mini |
| Battery included in set | YES |
| Material | ABS, aluminum |
| Color | Tan |
| Fire type | auto, single |
| Camouflage | tan |
| Ammo | .20g, .23g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 720 |
| Inner barrel length mm | 250 |
| Muzzle energy J | 1.24 |
| Magazine capacity BBs | 470 |
| Muzzle velocity fps | 365 |
| Inner barrel diameter mm | 6,08 |
| Battery voltage V | 8,4 |
| Battery capacity mAh | 1100 |
| Gun Model | G36 |
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/f6b3be4c46a80d16eca8c1070c0782e4-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6feb472b732f99ac181782fe677b6311-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3942037a37d4fe30d5247829df384a1f-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/28b3c1327e4b142f59c6ce215ef8ec6f-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/eb4c1d0002b2c34094fbfa57a4df342e-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/090124fec8080a94c9d7478321a20aad-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/a663e9d2adf478ed627848b10dea4490-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6a15355f2d6a028e30361724677c63db-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/88ef2c0653e1f54c87356d2c4251e623-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/13b3d640402d7ea31b2825a0f3bc5c01-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/922ebfa77b7e1e7dd388ae68f63db237-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/6b857315bc75396207c27f2763daa820-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/2beb8e1d7d11e86c9e9b244f44a4ff33-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/3c6c077709442778efc2b07746c4e39e-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/5058040303f5c4d8ec89a667196b1e7f-1.jpg)
![608 - TAN [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/5b8c07f401f9d77aa28e2b1dd833bddc-1.jpg)




