Beskrivning
| Weight | 4.5 kg |
| Magazine material | steel |
| Bearings type | steel ball-bearing |
| Gearbox version | v.3 |
| Bearings diameter | 8 mm |
| Magazine model | hi-cap |
| Battery type | cube |
| Accumulator connector type | small Tamiya |
| Battery cells type | mini |
| Battery included in set | YES |
| Material | ABS, aluminum |
| Color | black |
| Fire type | auto, single |
| Ammo | .20g, .23g |
| Serial number | YES |
| Length mm | 950 |
| Inner barrel length mm | 240 |
| Muzzle energy J | 1.24 |
| Magazine capacity BBs | 300 |
| Muzzle velocity fps | 365 |
| Inner barrel diameter mm | 6,08 |
| Battery voltage V | 8,4 |
| Battery capacity mAh | 1100 |
| Gun Model | G36 |
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/19fa4d317877d4c1e3198412b8bc39c7.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/479203f051e0ad3dc1d0f1848593d0d4.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/ef739671800a0ecc4b093f15e7df23ea.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/b73200284a7c254ceee28f17095a9f40.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/e5926090327c383b95249aa3a1ddd9f5.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/f474cdd7454213d3d5d0d73c46b8e9d8.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/60c3fc7c57116823b21cee36837272df.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/c2413e375c55ab309b70fcb47075ef4c.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/fa254c4888f76ea3b27397763feaa78a.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/0e6ec78c2b97588d779e9dfa5d5a90c3.jpg)
![608-8 [J.G.Works]](https://brabilligt.se/wp-content/uploads/2025/12/8b66e2064f36a2eab3a7335568d610ad.jpg)




